W Ełku ruszy park technologiczny

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

W połowie października w Ełku rozpocznie działalność Park Naukowo-Technologiczny - poinformował we wtorek PAP prezydent miasta Tomasz Andrukiewicz. Dodał, że park zaoferuje inwestorom w atrakcyjnych cenach powierzchnię biurową, laboratoryjną i produkcyjną.

W ramach ełckiego parku działać będą m.in.: inkubator technologiczny, inkubator przedsiębiorczości i laboratorium.

Andrukiewicz poinformował też, że podczas ceremonii oficjalnego otwarcia parku, którą zaplanowano na 17 października, zostaną podpisane pierwsze cztery listy intencyjne z potencjalnymi inwestorami. "Spodziewamy się też delegacji przedsiębiorców z Korei Południowej i osobistości z instytucji otoczenia biznesu z Arabii Saudyjskiej" - przyznał PAP.

Ełk zbudował park technologiczny w miejscu, gdzie były pola. W pierwszym etapie realizacji projektu miasto uzbroiło 24 ha gruntów, wybudowano drogi asfaltowe, chodniki, ścieżki rowerowe, oświetlenie ulic, powstała kanalizacja deszczowa, ściekowa oraz wodociąg. Wybudowano również sieć światłowodową.

Całość tego projektu kosztowała 9,7 mln zł, z czego 55 proc. to unijna dotacja w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

W drugim etapie budowy parku powstał budynek, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne o powierzchni 1 tys. m kw. oraz 3 tys. m kw. powierzchni biurowej. Ten etap kosztował 10,9 mln zł, z czego połowa to pieniądze unijne.

PAP - Nauka w Polsce

jwo/ amac/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera