Studenci mają szansę na "Stypendium z Wyboru"

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Studenci, który chcą zdobyć pieniądze na realizację dowolnego celu związanego z rozwojem kariery zawodowej mogą wziąć udział w „Stypendium z Wyboru”. W ten sposób sfinansowano już remont silnika w ramach pracy inżynierskiej, materiały naukowe do badań nad osiołkiem katalońskim czy podróż do Parku Lwów w Johannesburgu.

Ogólnopolski program „Stypendium z Wyboru\" to inicjatywa skierowana do kreatywnych, ambitnych studentów i absolwentów - do roku po ukończeniu studiów - którzy mają marzenia związane z edukacją, karierą zawodową, a których nie stać na ich realizację. W konkursie mogą brać udział indywidualnie lub grupowo.

Osoby, które chcą wziąć udział w programie powinny do 28 kwietnia stworzyć aplikację w postaci filmiku, prezentacji lub eseju, która jak najlepiej i jak najciekawiej przedstawi ich cel. Laureaci wybierani są w otwartym głosowaniu internautów w którym może wziąć udział każdy. Odbędzie się ono między 6 maja a 16 czerwca. W IV edycji programu, każdy z laureatów może wygrać do 5 tysięcy złotych.

Stypendium można przeznaczyć m.in. na kursy językowe, opłacenie studiów, zagraniczny wyjazd naukowy, zakup sprzętu niezbędnego do rozwoju kariery zawodowej czy też na otwarcie własnego biznesu.

Od początku projektu organizatorzy spełnili 62 marzenia warte łącznie ponad 250 tys. zł. Za uzyskane pieniądze sfinansowano już m.in. kursy spawania czy groomingu (psiego fryzjerstwa), koszty podróży na wolontariat w Parku Lwów w Johannesburgu, wydanie książki.

„Stypendium z Wyboru zapełnia lukę na rynku stypendiów w Polsce. Przed powstaniem projektu, wszystkie dostępne programy brały pod uwagę przede wszystkim wyniki w nauce czy sytuację materialną kandydatów ubiegających się o dodatkowe finansowanie” – czytamy w komunikacie przesłanym przez organizatora konkursu - Fundację Absolvent.pl.

Jak zapewniają organizatorzy w „Stypendium z Wyboru” zamiast ocen i sytuacji materialnej liczy się jedynie kreatywność, determinacja oraz chęć zawalczenia o swoje marzenia.

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne na stronie: http://www.stypendiumzwyboru.pl (PAP)

ekr/ ula/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Warszawa, 18.09.2013. Siedziba Szkoły Głównej Handlowej w Alejach Niepodległości 162 w Warszawie. (rp/awol) PAP/Radek Pietruszka

    Naukowcy z SGH opracowali Indeks Cyfryzacji Przedsiębiorstw (ICP)

  • Fot. Adobe Stock

    Polski astronauta zrealizuje na ISS badanie psychologiczne przygotowane przez Uniwersytet Śląski

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera