Prof. Krzysztof Kurzydłowski ponownie szefem NCBR

Rys. Fotolia
Rys. Fotolia

Prof. Krzysztof Kurzydłowski będzie ponownie pełnił funkcję dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, którym kieruje od 2011 roku. W wyniku zakończonego postępowania konkursowego na stanowisko dyrektora NCBR powołała go minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Do zadań placówki kierowanej przez prof. Kurzydłowskiego należy m.in. rozdział funduszy w ramach nowych Programów Operacyjnych Unii Europejskiej. Polska w nowej perspektywie finansowej na lata 2014-2020 na badania i innowacje otrzymała blisko 11 mld euro. To fundusze na rozwój innowacyjności gospodarki i nauki, a szczególnie na zacieśnianie współpracy między uczelniami a firmami.

"Przed NCBR i jej nowym dyrektorem stają więc szczególnie ważne zadania. Chodzi bowiem nie tylko o dobre wydatkowanie funduszy europejskich, ale też o stworzenie takich mechanizmów, które zbliżą te tak często nie potrafiące się komunikować ze sobą światy biznesu i nauki" – mówi minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Prof. Krzysztof Kurzydłowski jest specjalistą w dziedzinie inżynierii materiałowej i absolwentem Politechniki Warszawskiej. W 1998 r. uzyskał na tej uczelni tytuł i stanowisko profesora zwyczajnego. Ma bogate doświadczenie w administracji publicznej. Kierował instytucjami krajowej polityki naukowej, jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji naukowych. Od 2005 do 2006 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, a od 2006 do 2007 podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Źródło: Wikipedia/ domena publiczna. Fot. Tadeusz Rolke

    20 lat temu zmarł Stefan Świeżawski – filozof, świecki audytor na II Soborze Watykańskim

  • Siedziba główna Open AI w San Francisco, Kalifornia (USA) - widok z okna. EPA/JOHN G. MABANGLO

    Polak głównym naukowcem w OpenAI

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera