Trzydniowe wirtualne targi praktyk i staży Politechniki Białostockiej

Fot. Fotolia
Fot. Fotolia

Oferty praktyk i pracy kilkudziesięciu film z regionu, filmy przybliżające kulisy pracy inżyniera, konsultacje z doradcą zawodowym czy webinar na temat budowania swojej marki - złożą się na rozpoczęte we wtorek wirtualne Targi Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej.

Politechnika Białostocka (PB) jest największą uczelnią techniczną w Polsce północno-wschodniej. Targi potrwają do czwartku.

W ramach targów swoją ofertę prezentuje blisko 30 firm, ponad 100 ofert pracy i praktyk - informują organizatorzy z biura karier i współpracy z absolwentami PB.

"Podczas Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej będzie można obejrzeć filmy z udziałem inżynierów, zatrudnionych w różnych firmach. Opowiedzą oni o swojej pracy +od kuchni+: jak wygląda dzień pracy inżyniera, ile zarabiają, z czym mierzą się na co dzień. Doradzą też, jak aplikować i jak szukać dobrego pracodawcy. Przy okazji będzie można zobaczyć wnętrza wielu firm i poczuć klimat tych miejsc" - piszą organizatorzy . To - według nich - bezcenna wiedza dla tych, którzy "świadomie chcą budować swoją ścieżkę kariery.

Jak powiedział kierownik biura karier PB Mateusz Adaszczyk, organizatorom zależało na tym, aby pokazując firmę, gdzie będą odbywać się praktyki "pokazać całą firmę, czyli przychodzimy do pracy i pokazujemy miejsce, gdzie ktoś się będzie przebierał, przy jakim siedzi biurku, jakie obsługuje maszyny".

Filmiki w mediach społecznościowych i kanałach uczelni będzie można zobaczyć we wtorek i środę pod hasłem #KulisyZawodu.

Natomiast oferty praktyk i pracy można znaleźć na stronie internetowej biura karier. Zamieszczono tam oferty poszczególnych firm z podanymi wymogami, a także danymi do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi.

W ramach targów zaplanowano też biznesową sesję zdjęciową dla studentów politechniki. Odbędą się też indywidualne konsultacje CV z doradcami zawodowymi. W ostatni dzień targów, w czwartek, przewidziano też webinar na temat budowania marki w mediach społecznościowych.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera