Nauka dla Społeczeństwa

25.04.2024
PL EN
07.05.2013 aktualizacja 07.05.2013

10 mln zł na komercjalizację badań naukowych od NCBR

10 mln złotych przeznaczy Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w drugiej edycji programu Go_Global.pl, oferującego wsparcie w komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych na rynkach światowych. Wnioski można składać do 25 czerwca br.

Jak informuje NCBR w przesłanym PAP komunikacie, w dobie rosnącej globalizacji usług, warunkiem sukcesu biznesowego jest dostęp do rynku światowego. Jest to warunek konieczny, jeśli oczekujemy sukcesu polskich firm w sferze najnowszych technologii. „Nie da się stworzyć +polskiego Google+ działającego jedynie na obszarze między Bałtykiem i Tatrami, bowiem świat w dobie nowoczesnych technologii i otwartych granic handlowych przekształcił się w rynek globalny” - wyjaśnia NCBR.

„Jest wiele polskich firm, bazujących na oryginalnych pomysłach i rozwiązaniach o +światowym+ potencjale rynkowym, które wymagają opracowania strategii ekspansji międzynarodowej. To właśnie z myślą o nich stworzyliśmy program Go_Global.pl” – mówi dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski. „Nasz program pozwoli odważnym firmom na dostosowanie swoich produktów do specyficznych wymogów rynków zagranicznych, wzorując się na innowacyjnych przedsięwzięciach tam realizowanych” – dodaje.

Go_Global.pl pozwala uzyskać dofinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe, dopasowania innowacji do wymagań tego typu rynków oraz rozwoju i weryfikacji strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami. Program adresowany jest do firm rozwijających produkty z branż wysokich i średnio-wysokich technologii.

Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z organizacjami umożliwiającymi dostęp do inwestorów zainteresowanych wsparciem wejścia polskich firm innowacyjnych na rynki światowe, m.in. Polsko-Amerykańską Radą Współpracy.

Maksymalna wartość dofinansowania projektu wynosi 200 tys. zł. Termin zakończenia naboru w drugiej edycji upływa w dniu 25 czerwca 2013 r. Szczegółowe informacje na temat programu są dostępne na stronie internetowej. 

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024