Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
07.08.2013 aktualizacja 07.08.2013

Trwają zgłoszenia do wystawy wynalazków w Warszawie IWIS 2013

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Jednostki naukowe, uczelnie, przedsiębiorstwa czy indywidualni wynalazcy mogą wziąć udział w Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków, która odbędzie się w dniach od 8 do 10 października na Politechnice Warszawskiej.

Organizatorami siódmej edycji Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2013 jest Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów (SPWiR) wraz z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską.

Organizatorzy zapewniają, że IWIS to jedyna w Polsce impreza o tematyce innowacyjno-wynalazczej, która ma charakter międzynarodowy. W poprzednich edycjach brali udział wynalazcy z ponad 20 krajów, w tym z: Arabii Saudyjskiej, Bośni Hercegowiny, Chorwacji, Iranu, Kanady, Korei, Malezji, Rosji, Rumunii, Słowenii, Tajwanu, Ukrainy i Węgier.

Jak poinformowano w przesłanym PAP komunikacie, ubiegłoroczna wystawa była jedną z większych tego rodzaju wystaw w Europie Środkowo-Wschodniej. W ostatniej edycji wystawcy zaprezentowali prawie 400 wynalazków stanowiących przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, ale w dużej mierze dopiero oczekujących na wdrożenie.

W wystawie swoje osiągnięcia zaprezentować mogą placówki naukowo-badawcze, wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa innowacyjne i indywidualni wynalazcy.

Prezentowane rozwiązania będą nagradzane medalami, nagrodami specjalnymi zagranicznych stowarzyszeń wynalazców oraz władz i urzędów państwowych. Poza tym przyznane będzie Grand Prix oraz nagroda prezesa SPWiR.

W tegorocznej edycji IWIS-u wynalazki oraz rozwiązania innowacyjne można zgłaszać w 20 kategoriach jurorskich, takich jak ekologia, ochrona środowiska, bezpieczeństwo pracy, wzornictwo przemysłowe, sport czy przemysł chemiczny. Prezentacja wynalazków na wystawie jest płatna.

Impreza ma na celu zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań. Wynalazcy mogą nawiązać kontakty z potencjalnymi inwestorami i przedstawić zwiedzającym swoje dokonania w dziedzinie wynalazczości. Poza tym to okazja na pozytywne kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki.

Szczegóły na stronie http://polskiewynalazki.pl/iwis-2013/informacje/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ krf/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024