Nauka dla Społeczeństwa

20.04.2024
PL EN
04.11.2013 aktualizacja 04.11.2013

Nauka. Polskie Pespektywy po raz drugi w Wielkiej Brytanii

Co robią polscy studenci i doktoranci na zagranicznych uczelniach? Czego się uczą, jakie prowadzą badania? Czy myślą o powrocie do Polski? Opowiedzą o tym podczas konferencji "Nauka. Polskie Perspektywy". Jej druga edycja odbędzie się 15 i 16 listopada w brytyjskim Cambridge.

Konferencję organizują wspólnie trzy stowarzyszenia studenckie: Cambridge University Polish Society, Oxford University Polish Society i LSE SU Polish Business Society. Jednym z patronów medialnych wydarzenia jest serwis Nauka w Polsce - Polskiej Agencji Prasowej.

To konferencja popularnonaukowa, adresowana do młodych naukowców, doktorantów i studentów polskiego pochodzenia, którzy prowadzą swoje badania na uniwersytetach i w instytutach poza granicami Polski. Umożliwia ona uczącym się za granicą studentom spotkanie się, zbudowanie sieci kontaktów oraz podjęcie dyskusji na tematy związane z uczestnictwem Polski w rozwoju nauki i technologii.

Młodzi naukowcy będą mogli wysłuchać popularnonaukowych wystąpień z różnorodnych dziedzin nauki (nauki przyrodnicze, matematyczno-fizyczne i ekonomiczne), wziąć udział w warsztatach i dyskusjach panelowych, oraz zdobyć informacje na temat stypendiów naukowych i finansowania projektów badawczych.

\"+Nauka. Polskie Perspektywy+ to idea, społeczność i platforma. Opiera się na silnej wierze w potencjał młodych naukowców, a jednym z jej głównych celów jest umożliwienie uczestnikom rozwoju poprzez prowokowanie wymiany myśli, poglądów oraz pomysłów\" - informują organizatorzy konferencji.

Do głównych celów konferencji należy szeroko pojęta popularyzacja nauki przy jednoczesnym umacnianiu współpracy pomiędzy jej brytyjskimi, polskimi i europejskimi gałęziami. Jej organizatorzy chcą też pokazać, że nauka jest ciekawa i warto kreować jej dobry wizerunek z myślą o kolejnych pokoleniach młodych, utalentowanych ludzi.

Konferencja odbędzie się 15-16 listopada w najstarszym kolegium Uniwersytetu Cambridge – Peterhouse. Swój udział potwierdzili m.in. ambasador RP w Wielkiej Brytanii - Witold Sobków, prezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej - prof. Maciej Żylicz, zajmujący się badaniami nad grafenem - prof. Jacek Baranowski oraz odkrywca planety krążącej w potrójnym układzie gwiazd - prof. Maciej Konacki.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli między innymi: minister spraw zagranicznych - Radosław Sikorski, minister nauki i szkolnictwa wyższego - Barbara Kudrycka oraz prezes Polskiej Akademii Nauk - prof. Michał Kleiber.

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie: www.polishperspectives.org

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024