Uczelnie i instytucje

Krzysztof Tlałka prezesem Towarzystwa Doktorantów UJ

Krzysztof Tlałka, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa i stosunków międzynarodowych, został prezesem Towarzystwa Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stanął na czele samorządowej organizacji zrzeszającej ponad 3 tys. młodych naukowców, skupionych wokół UJ.

Krzysztof Tlałka jest doktorantem na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz uczestnikiem studiów SET (Społeczeństwo-Technologie-Środowisko). Ukończył stosunki międzynarodowe, a następnie dziennikarstwo i komunikację społeczną. Naukowo zajmuje się analizami efektywności trudnych operacji pokojowych podejmowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych i Unię Afrykańską w Rogu Afryki (Somalia, Sudan oraz granica etiopsko-erytrejska). Jest autorem wielu cenionych publikacji.

"Podczas mojej kadencji chciałbym skupić się na jak najlepszym reprezentowaniu interesów doktorantów na uczelni. Przede wszystkim, moim celem jest zbudowanie prawdziwej wspólnoty wśród doktorantów oraz wzmocnienie ich identyfikacji z Uniwersytetem" – mówi Krzysztof Tlałka.

Te cele będą realizowane m.in. przez poprawę przepływu informacji pomiędzy Towarzystwem Doktorantów, a przedstawicielami na poszczególnych wydziałach; organizowanie szkoleń odpowiadających najważniejszym potrzebom doktorantów; nawiązanie kontaktów z otoczeniem, głównie biznesem. "Tak, by TDUJ zaczęło służyć jako platforma spotkań doktorantów i podmiotów zewnętrznych, zainteresowanych wynikami ich pracy. Istotnym działaniem będzie również pomoc w promowaniu osiągnięć doktorantów naszej uczelni" - zapowiada nowy prezes TDUJ.

Towarzystwo Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego działa od 1992 roku. Jego członkowie angażują się w działania na wielu płaszczyznach. Reprezentują doktorantów przed władzami uczelni, uczestniczą w przyznawaniu świadczeń pomocy socjalnej, przydzielają miejsca w akademikach, organizują szkolenia, spotkania integrujące i zajęcia sportowe, wspomagają finansowo badania doktorantów i prowadzą działania popularyzujące naukę.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera