Nauka dla Społeczeństwa

29.03.2024
PL EN
01.08.2014 aktualizacja 01.08.2014

„Wiadomości naukowe” w TVP 1

Co tydzień tuż przed niedzielnymi "Wiadomościami" widzowie TVP 1 będą mogli dowiedzieć się o innowacyjnych rozwiązaniach, które z polskich laboratoriów trafiają na rynek. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju od 3 sierpnia startuje z nowym programem - "Wiadomościami Naukowymi".

"Wiadomości naukowe" będzie można oglądać w każdą niedzielę o 19:25, a powtórki będą emitowane w soboty między godziną 10:30 a 11. Gospodarzem programu jest Radek Brzózka. Jak zapowiadają producenci, obok spektakularnych wynalazków, w programie prezentowane będą rozwiązania na miarę start-upów, będące przykładem na to, jak osoby z dobrym pomysłem mogą pozyskać fundusze na dalszy rozwój.

Celem audycji ma być promowanie innowacyjnych rozwiązań i przykładów komercjalizacji pokazujących sukces współpracy środowiska naukowego i biznesowego. Partnerem merytorycznym oraz mecenasem audycji jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

"Trafiają do nas niezwykle ciekawe projekty, które mają szanse w niedalekiej przyszłości poprawić jakość życia każdego z nas. Pragniemy pokazać szerokiej publiczności, że innowacje to część naszej codzienności i że coraz częściej stoją za nimi nasi polscy naukowcy, przedsiębiorcy czy zdolni, młodzi ludzie – podkreśla Leszek Grabarczyk, zastępca dyrektora NCBR. – Wierzymy też, że historie przedstawione w programie zachęcą więcej Polaków do realizacji ich pasji i pomysłów" – dodaje.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest agencją wykonawczą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Finansuje projekty badawczo-rozwojowe, ukierunkowane na zacieśnienie współpracy sektora nauki i gospodarki, której efektem ma być większe zaangażowanie przedsiębiorców w finansowanie badań oraz skuteczniejsza komercjalizacja ich wyników. NCBR pełni także rolę instytucji pośredniczącej funduszy europejskich w obszarze wsparcia sektora B+R oraz szkolnictwa wyższego. Budżet przeznaczony na badania i rozwój systematycznie się zwiększa i w roku bieżącym wynosi ponad 5 miliardów złotych.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024