Nauka dla Społeczeństwa

27.04.2024
PL EN
20.08.2014 aktualizacja 20.08.2014

Ostatnie dni na zgłaszanie pomysłów na innowacje w edukacji

Studenci, wykładowcy i nauczyciele mogą zgłaszać swoje pomysły na innowacje w edukacji w programie Sanoma Learning Lab. Najciekawsze pomysły mogą być skomercjalizowane, a zwycięzca otrzyma 10 tys. euro. W zgłoszeniu - przesłać je można do 24 sierpnia - wystarczy podać krótki opis swojego rozwiązania.

Sanoma Learning Lab to program mający na celu stworzenie innowacyjnych rozwiązań dla edukacji, które przyczynią się do poprawy wyników nauki, większej efektywności nauczania oraz wzrostu zaangażowania uczniów w proces kształcenia się. Organizatorzy programu mają nadzieję, że w ramach programu dopracowane zostaną pomysły na aplikacje komputerowe, strony internetowe czy sposoby na wzrost skuteczności nauczania.

W programie mogą brać udział nauczyciele, pracownicy naukowi oraz studenci. Do programu zostali zaproszeni uczestnicy z pięciu krajów europejskich: Polski, Holandii, Belgii, Szwecji i Finlandii.

Aplikacje przyjmowane są do 24 sierpnia 2014 r. W formularzu zgłoszeniowym należy opisać krótko swój innowacyjny pomysł dotyczący konkretnego produktu lub samego procesu uczenia.

Uczestnicy programu będą działać w zespołach pod kierunkiem ekspertów. Uczestnikom przedstawiane mają być nowoczesne trendy w edukacji, tak, aby mogli rozwijać swoje pomysły w oparciu o najnowsze osiągnięcia, pod okiem światowej klasy mentorów oraz liderów rynku edukacyjnego. Każdy pomysł jest omawiany podczas swego rodzaju „burzy mózgów”.

Program potrwa od września do grudnia 2014 r. W październiku i listopadzie odbędzie się 5 wykładów online pod okiem międzynarodowych specjalistów, a uczestnicy będą przygotowywali zadania domowe.

Zamknięcie tej części nastąpi podczas podsumowania w Warszawie 21 listopada. W jego trakcie zostaną wybrane dwa najlepsze pomysły, które wejdą do finału Sanoma Learning Lab i zmierzą się z pomysłami uczestników z Belgii, Finlandii, Holandii i Szwecji (do finału przejdzie razem 10 pomysłów).

Prototypy będą przygotowywane podczas tzw. Bootcampu, który odbędzie się w Amsterdamie, pomiędzy 15 a 19 grudnia. Wszystkie projekty mogą być skomercjalizowane i na najciekawsze pomysły czekają nagrody po 10 tys. euro. Sanoma Learning Lab pokrywa koszty wyjazdu do Warszawy, a uczestnikom Bootcampu zapewnione są noclegi, transport i wyżywienie w Amsterdamie.

W Polsce program Sanoma Learning Lab realizowany jest przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era oraz firmę Young Digital Planet.

Szczegóły i zgłoszenia na stronie www.sanomalearninglab.com

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024