Nauka dla Społeczeństwa

23.04.2024
PL EN
10.09.2014 aktualizacja 10.09.2014

Polscy innowatorzy zawalczą w TVP o milion złotych

Od października w TVP1 oglądać będzie można nowy program „Talent zgłoś się!”. Polscy wynalazcy i innowatorzy prezentować w nim będą swoje rozwiązania. Zwycięzca show otrzyma 1 mln zł. Castingi planowane są we wrześniu i w październiku w czterech miastach.

W nowym talent show realizowanym przez telewizję publiczną oglądać będzie można zmagania innowatorów, naukowców i ludzi przedsiębiorczych, którzy chcą przekuć swoje pomysły w realny biznes. Castingi dla wszystkich, którzy chcą zawalczyć o nagrody, odbędą się w czterech polskich miastach: 13 września w Gdańsku, 20 września w Katowicach, 27 września w Warszawie i 4 października w Poznaniu. Udział w nich mogą wziąć wszystkie osoby, które uważają, że mają dobry pomysł na biznes - niekoniecznie muszą mieć już gotowy prototyp swojego rozwiązania.

W programie przedstawiona ma być droga, jaką pokonują innowatorzy, by przekonać do siebie przyszłych inwestorów lub klientów. Osoby, które chciałyby wziąć udział w show powinny przygotować zwięzłą prezentację zawierającą najciekawsze i najistotniejsze fakty dotyczące innowacyjnego rozwiązania.

W kapitule konkursu zasiadać będą biznesmeni, przedstawiciele rynku kapitałowego oraz celebryci. W jury znaleźć ma się m.in. Prezes Krajowej Izby Gospodarczej Andrzej Arendarski, założyciel Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości Dariusz Żuk, Założyciel MCI Management SA Tomasz Czechowicz, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, a także: Marek Kondrat, Roman Młodkowski, Tomasz Karolak i Anna Mucha. Prowadzącymi będą Paulina Chylewska i Radek Brzózka. 

Program będzie można oglądać od października we wtorki o godz. 20.10 w TVP 1.

Partnerem merytorycznym programu jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. 

Szczegóły dotyczące zgłoszeń dostępne są na stronie: http://talentzglossie.pl/

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024