Nauka dla Społeczeństwa

25.04.2024
PL EN
22.02.2015 aktualizacja 22.02.2015

Kolejni naukowcy zyskają wsparcie mentorów i trenerów zawodowych

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Dwunastu naukowców nawiąże współpracę z uczonymi o uznanym dorobku naukowym w programie Mentoring - Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Kolejnych ośmiu będzie zaś korzystało z rad doświadczonych trenerów w ramach programu Coaching.

W programie Mentoring młodzi naukowcy pracujący w Polsce mogą nawiązać kontakty i współpracę mentoringową z doświadczonymi uczonymi o uznanym dorobku naukowym. Do kolejnej edycji programu zgłosiło się 27 uczonych, zaś 13 z nich wzięło udział w rozmowach z panelem recenzenckim. Zarząd FNP wyłonił 12 nowych uczestników programu, którzy nawiążą kontakty i współpracę z uczonymi o uznanym dorobku naukowym m.in. z: Niemiec, Hiszpanii, St. Zjednoczonych i Kanady.

Wśród laureatów programu znaleźli się: dr Marcin Badziak i dr hab. Ryszard Buczyński z Uniwersytetu Warszawskiego; dr n. farm. Sebastian Granica z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; dr Anna Jankowska z Uniwersytetu Jagiellońskiego; dr Renata Modzelewska-Łagodzin z Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach; dr Maciej Ogrodniczuk z Instytutu Podstaw Informatyki PAN; dr Tymon Słoczyński ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie; dr hab. inż. Agnieszka Sobczak-Kupiec z Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki; dr Magdalena Surma z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie; dr inż. Karolina Susek z Instytutu Genetyki Roślin PAN w Poznaniu; dr Piotr Szałek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II; dr inż. Sławomir Żółkiewski z Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Z kolei ośmiu badaczy skorzysta z programu Coaching. Naukowcy otrzymują w nim wsparcie w podejmowaniu wyzwań zawodowych i osiąganiu kolejnych etapów kariery naukowej, podejmowaniu decyzji oraz w rozwiązywaniu problemów pojawiających się w pracy zawodowej. Program umożliwia im pracę pod okiem doświadczonego coacha.

Do trzeciego naboru w programie zgłoszono zostało 36 wniosków. W kolejnym etapie, rozmowach z panelem, wzięło udział 10 naukowców. Z grona tych osób wyłoniono ośmiu nowych uczestników programu. W gronie nagrodzonych znaleźli się: dr Maciej Bernatt i dr Łukasz Tanajewski z Uniwersytetu Warszawskiego; prof. Janusz Bujnicki z Międzynarodowego Instytutu Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie; dr inż Marta Grodzik ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; dr Piotr Kolenderski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu; dr Michał Komorowski z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki PAN; dr Magdalena Łabieniec-Watała z Uniwersytetu Łódzkiego; dr Magdalena Stobińska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Fundacja na rzecz nauki Polskiej obydwa programy prowadzi w ramach projektu Skills, umożliwiającego doskonalenie kwalifikacji w zarządzaniu projektami i zespołami badawczymi, rozwój umiejętności z zakresu komunikacji naukowej i kształtowanie postaw proinnowacyjnych. FNP nie przewiduje już kolejnego naboru wniosków w obydwu programach. Wyniki ostatniego konkursu Coaching zostaną opublikowane w drugiej połowie marca br.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ mki/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024