Nauka dla Społeczeństwa

19.04.2024
PL EN
27.02.2015 aktualizacja 27.02.2015

Dyktando Krakowskie na UJ już 14 marca

Foto: Fotolia Foto: Fotolia

Wszyscy zainteresowani mogą już zgłaszać się do udziału w organizowanym po raz pierwszy na Uniwersytecie Jagiellońskim Dyktandzie Krakowskim. Rozpocznie się ono w sobotę 14 marca o godz. 10 w Auditorium Maximum UJ.

Organizatorami imprezy są Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Koło Naukowe Językoznawców Studentów UJ im. Mieczysława Karasia.

Dyktando ma formułę otwartą: może wziąć w nim udział każdy bez względu na płeć, wiek (mogą startować także dzieci i młodzież), adres zamieszkania czy wykształcenie. Zgłoszenia do udziału w dyktandzie są przyjmowane do 12 marca. Chętni powinni przesyłać formularze zgłoszeniowe na adres e-mail: dyktando.krakowskie@uj.edu.pl. Formularze i regulamin są dostępne na stronie.

Jak informują organizatorzy, dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, a najlepszy wśród nich zostanie uhonorowany tytułem Krakowskiego Mistrza Ortografii.

„Tym, którzy nie uchronią się od błędów, za pociechę może służyć pogląd J. W. Goethego, że błędy człowieka czynią go sympatycznym” - przekonują pomysłodawcy Dyktanda Krakowskiego.

Po części właściwej dyktanda wszyscy uczestnicy będą mogli posłuchać wykładów, które poprowadzą pracownicy naukowi Wydziału Polonistyki UJ. Zaplanowano trzy prelekcje: "Czy język polski jest najtrudniejszym językiem świata?" prof. Renaty Przybylskiej; "Wiedźmin i polska wyobraźnia" dr Tomasza Z. Majkowskiego; "O literaturze niepoważnej" dr hab. Michała Rusinka.

I Dyktando Krakowskie objęte jest patronatem honorowym Rrektora UJ prof. Wojciecha Nowaka oraz patronatem dziekana Wydziału Polonistyki UJ prof. Renaty Przybylskiej. Patronat nad imprezą sprawuje Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego, a sponsorem jest księgarnia „Tak Czytam”.

Wszystkie szczegóły organizacyjne są dostępne na stronie Wydziału Polonistyki UJ – www.polonistyka.uj.edu.pl.

PAP - Nauka w Polsce

szl/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024