Nauka dla Społeczeństwa

28.03.2024
PL EN
29.03.2015 aktualizacja 29.03.2015

Poznań i Częstochowa dodatkowo wesprą swoje szkoły w prenumeracie czasopisma o kosmosie

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Trwa ogólnopolski projekt dopłat z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla szkół prenumerujących czasopismo popularnonaukowe „Urania – Postępy Astronomii”. Urzędy miast z Poznania i Częstochowy postanowiły dodatkowo wesprzeć swoje szkoły – placówki z tych miast otrzymają „Uranię” całkowicie za darmo – informuje Polskie Towarzystwo Astronomiczne.

„Prenumerata sponsorowana Uranii” to projekt prowadzony przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (wydawcę „Uranii”) oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Szkołom w całej Polsce ministerstwo dopłaca połowę kosztów prenumeraty czasopisma na rok 2015.

Do otrzymania dofinansowania uprawnione są szkoły ponadgimnazjalne, gimnazja oraz szkoły podstawowe. Jak informuje wydawca czasopisma, placówki szkolne oraz ich biblioteki zainteresowane otrzymywaniem czasopisma „Urania – Postępy Astronomii” mogą się zgłaszać poprzez stronę internetową www.urania.edu.pl  (zakładka „prenumerata”).

Szkoły z całej Polski są uprawnione do dopłat z MNiSW. Natomiast szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z Poznania oraz z Częstochowy otrzymały dodatkowe wsparcie od Urzędu Miasta Poznania oraz Urzędu Miasta Częstochowy. Administracja samorządowa tych miast zdecydowała się pokryć drugą połowę kosztów prenumeraty na rok 2015. Oznacza to, że szkoły z Poznania i Częstochowy będą otrzymywać prenumeraty za darmo. Liczba grantów dla szkół z tych miast jest ograniczona.

„Urania – Postępy Astronomii” jest czasopismem popularnonaukowym poświęconym astronomii i badaniom kosmosu. Zawiera materiały przydatne na lekcjach fizyki, geografii, matematyki, informatyki i przyrody. Pobudza wśród młodzieży zainteresowanie nie tylko astronomią, ale ogólnie przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi. Zamieszczane są także materiały pomocne dla nauczycieli oraz pomysły na ciekawe sposoby prowadzenia zajęć oraz kółek astronomicznych.

PAP - Nauka w Polsce

cza/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024