Nauka dla Społeczeństwa

27.04.2024
PL EN
31.03.2015 aktualizacja 31.03.2015

Aplikacja "Polyglot" studentów Politechniki Łódzkiej w finałach Imagine Cup

Fot. Fotolia Fot. Fotolia

Wieloplatformową aplikację "Polyglot" służącą do nauki języków obcych przygotował zespół studentów z Politechniki Łódzkiej. Zaletą tej aplikacji jest możliwość tworzenia spersonalizowanych map słów i zwrotów.

Twórcy aplikacji - drużyna studentów EduDevs z Politechniki Łódzkiej - zakwalifikowali się do krajowych finałów Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego dla studentów organizowanego przez firmę Microsoft - poinformowała PAP rzeczniczka uczelni Ewa Chojnacka.

Według autorów zaletą tej aplikacji jest możliwość tworzenia spersonalizowanych map słów i zwrotów. \"Polyglot\" wykorzystuje zależność między ilością informacji przechowywanej w pamięci a upływem czasu, jaki nastąpił od momentu zapamiętania (krzywa zapominania Ebbinghausa).

Wyznacza przy tym indywidualne interwały powtarzania danych słówek tak, aby nauka języka była jak najbardziej efektywna. Autorzy aplikacji przekonują, że nowoczesny interfejs pozwala w łatwy i intuicyjny sposób tworzyć nowe mapy słówek, które można współdzielić z innymi użytkownikami lub pobierać mapy dostępne dla wszystkich.

Aplikacja powstaje na platformy Windows 8, Windows Phone oraz Android, co daje użytkownikom dostęp do swoich map w każdej sytuacji. Fanpage aplikacji tworzonej w ramach konkursu znajduje się pod adresem.

W skład drużyny EduDevs wchodzą: Daniel Gaszewski, Mateusz Wadas, Wiktoria Kozłowicz i Emil Pytka - studenci z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ. Mentorem drużyny jest Jarosław Andrzejczak z Instytutu Informatyki.

O przepustkę do światowego finału łódzka drużyna powalczy z czterema innymi zespołami, które w kategorii \"Innowacje\" weszły do krajowych finałów Imagine Cup, który odbędą się w dniach 8-9 kwietnia w Warszawie.

Laureaci pierwszych miejsc będą reprezentowali Polskę w półfinałach światowych, które odbędą się w maju. W lipcu drużyny wyłonione podczas półfinałów powalczą o najwyższe miejsca w finałach światowych w Seattle. Na najlepszych czeka 50 tys. dolarów.

PAP - Nauka w Polsce

szu/ mrt/

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

Copyright © Fundacja PAP 2024