Uczelnie i instytucje

Jacek Guliński ustąpił z funkcji podsekretarza stanu w resorcie nauki

Fot. PAP/ Jacek Bednarczyk 06.02.2014
Fot. PAP/ Jacek Bednarczyk 06.02.2014

Premier Ewa Kopacz przyjęła w piątek rezygnację Jacka Gulińskiego, który ustąpił z funkcji podsekretarza stanu w ministerstwie nauki i szkolnictwa wyższego - poinformowało ministerstwo nauki. Dymisję złożył 17 listopada, kierując się względami osobistymi.

Stanowisko podsekretarza stanu w ministerstwie nauki Guliński objął w 2012 r., kiedy resortem kierowała Barbara Kudrycka.

Wówczas, a następnie pod kierownictwem minister Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Guliński uczestniczył w realizacji polityki rozwoju i innowacyjności, pracował też na rzecz zbliżenia nauki z gospodarką.

Zajmował się działalnością parków technologicznych, centrów zaawansowanych technologii, centrów doskonałości, polskich platform technologicznych, inkubatorów przedsiębiorczości, sieci regionalnych centrów innowacji i transferu technologii oraz innych instytucji pośredniczących i wspierających działania proinnowacyjne.

Prowadził także sprawy związane z organizacją i przekształcaniem jednostek naukowych, w tym instytutów badawczych. Współpracował z Radą Główną Instytutów Badawczych oraz związkami zawodowymi pracowników nauki. Guliński nadzorował realizację polityki w zakresie infrastruktury i inwestycji uczelni publicznych oraz programów i inwestycji wieloletnich w zakresie szkolnictwa wyższego.

Jacek Guliński specjalizuje się w chemii krzemoorganicznej oraz zagadnieniach związanych z transferem innowacji i technologii. Jest profesorem na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu i prorektorem ds. programów europejskich i współpracy z gospodarką.

Na stanowisko wiceministra rekomendowało go Polskie Stronnictwo Ludowe. (PAP)

zan/ mki/ je/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 10.07.2014  PAP/Jacek Bednarczyk

    Kraków/ Odbudowa oranżerii w Ogrodzie Botanicznym UJ z dofinansowaniem ze środków europejskich

  • 04.01.2020 PAP/Leszek Szymański

    Przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej WUM odpowiada na zarzuty rektora

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera