We wrześniu w Poznaniu spotkają się innowatorzy i przedsiębiorcy

Wynalazcy i innowatorzy spotkają się 11 września w Poznaniu z prywatnymi przedsiębiorcami. W Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM odbędzie się wtedy Poznan Open Innovation Marketplace (POIMP). Firmy szukać będą tam nowych rozwiązań, a innowatorzy rozwiązania te mogą proponować.

Udział w POIMP jest bezpłatny. Na zgłoszenia innowatorów Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM czeka do 23 sierpnia. Zaś 11 września na terenie Parku, odbędą się indywidualne spotkania firm i innowatorów.

Na poznańskiej Rubieży w PPNT spotkają się z jednej strony start-upy, utalentowani naukowcy, wynalazcy i innowatorzy (tzw. solvers), a z drugiej – duże prywatne firmy – m.in. Beiersdorf, Bertelsmann, Philips czy Synthos (tzw. challengers). "Cel jest jeden – duzi szukają nowych rozwiązań dla swoich firm. Ci mniejsi mogą je dostarczyć" - informują organizatorzy.

„Wydarzenie jest esencją koncepcji otwartej innowacji, w myśl której duże doświadczone firmy nie chcą polegać wyłącznie na swoich własnych badaniach, ale decydują się nabywać patenty lub licencje na wynalazki i nowatorskie rozwiązania od innych, mniejszych firm. Dla korporacji to szansa na pozyskanie unikatowych rozwiązań, zaś dla młodych firm i innowatorów to przede wszystkim możliwość pozyskania odbiorcy dla ich technologii” – mówi zastępca dyrektora PPNT FUAM Elżbieta Książek.

Poznan Open Innovation Marketplace i European Division Workshop są organizowane przez PPNT FUAM, we współpracy z IASP (International Association of Science Parks and Areas of Innovation) i z Komisją Europejską.

Wydarzeniem towarzyszącym POIMP jest European Division Workshop – warsztat dla managerów parków i centrów innowacji z całej Europy. Wśród gości specjalnych znajdują się m.in.: Josep M. Pigue (IASP), Mats Dunmar (Ideon Science Park) czy Marcel Bogers (Mads Clausen Institute). Rejestracja otwarta do 23 sierpnia br.

Szczegóły wydarzenia na stronie: http://iasp.ppnt.poznan.pl/page/14-Poznan-Open-Innovation-Marketplace

PAP - Nauka w Polsce

lt/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • 06.05.2024. Rektor PG prof. Krzysztof Wilde (P), pierwszy wiceprezes firmy Bechtel Ramesh Balasubramanian (C) oraz prezes Bechtel Polska Leszek Hołda (L) na podpisaniu porozumienia o współpracy Politechniki Gdańskiej z amerykańskim koncernem budowlanym Bechtel w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. PAP/Marcin Gadoms

    Politechnika Gdańska i Bechtel będą współpracowały m.in. w zakresie energetyki jądrowej

  • Katowice, 16.02.2022. Rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek podczas gali wręczenia nagrody im. Kazimierza Kutza (jm) PAP/Zbigniew Meissner

    Prof. Ryszard Koziołek: AI nie wyprze humanistów, ale przesunie ich w inne miejsce

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera