Konkurs „Innowacja plus” na najlepszą promocję projektów

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego ogłosiło konkurs „Innowacja plus” na najlepszą promocję projektów badawczo-rozwojowych, które uzyskały dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka. Najlepsi będą mogli w nagrodę skorzystać z dodatkowych działań promocyjnych.

"Innowacja to nie wszystko – jej wdrożenie powinno przynieść zysk. Istotną rolę w procesie komercjalizacji odgrywają działania z zakresu komunikacji marketingowej" - zaznaczono na stronie konkursu. Celem programu "Innowacja plus" jest wskazanie najbardziej efektywnych form promocji, które wspierają komercjalizację wyników projektów badawczo-rozwojowych. Premiowane będą zwłaszcza przedsięwzięcia zakończone wdrożeniem.

Najlepsze rozwiązania zostaną opisane w publikacji pokonkursowej. Stworzony katalog najlepszych praktyk będzie mógł służyć, jako inspiracja dla wszystkich podmiotów korzystających z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, a także dla przyszłych beneficjentów Programu Inteligentny Rozwój (na lata 2014-2020).

"Pragniemy w ten sposób zachęcić do większego zaangażowania w prowadzenie działań promocyjnych realizowanych przedsięwzięć" - zapewniają organizatorzy. Zbiór najlepszych praktyk w zakresie promocji innowacyjnych rozwiązań trafiających na rynek pozwoli także poszerzyć naszą wiedzę na temat projektów realizowanych i finansowanych w ramach Programu Innowacyjna Gospodarka.

W konkursie wyłonionych będzie trzech laureatów, którzy otrzymają nagrody. Dla zwycięzcy przewidziano opracowanie i wydanie dedykowanego dwujęzycznego folderu oraz realizację filmu promującego działalność. Nagrodami za drugie i trzecie miejsce są szkolenia z zakresu PR oraz zarządzania projektami. Pierwsze i drugie miejsce nagrodzone zostaną tabletami, wszyscy laureaci otrzymają dyplomy i roczną prenumeratę miesięcznika o tematyce PR i marketingu. Przewidziane są również wyróżnienia specjalne. Najlepsi skorzystają także z pakietu dodatkowych działań promocyjnych zapewnionych przez organizatora, dzięki którym dotrą ze swoim projektem do jeszcze szerszego kręgu odbiorców.

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 września 2014 r. na stronie www.innowacjaplus.pl . Jest tam dostępny również poradnik.

PAP - Nauka w Polsce

lt/ mki/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Resort nauki chce wprowadzić zmiany w świadectwach ukończenia studiów podyplomowych

  • Fot. K. Kożuch, PL

    Ekspert od AI prof. Witold Pedrycz doktorem honoris causa Politechniki Lubelskiej

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera