50 tys. euro do wzięcia w międzynarodowym konkursie dla naukowców

Badacze, którzy wiedzą jak budować wydajne akumulatory i gromadzić energię, mogą zgłosić się do drugiej edycji międzynarodowego konkursu “Science Award Electrochemistry”. Główna nagroda to 50 tys. euro. Wnioski można składać do 15 czerwca br.

Międzynarodowa nagroda „Science Award Electrochemistry" sponsorowana przez firmy BASF i Volkswagen zostanie przyznana już po raz drugi. Ma promować osiągnięcia naukowe i inżynieryjne oraz stanowi bodziec do rozwoju wysokowydajnych akumulatorów.

Organizatorzy chcą dofinansować badania naukowe lub aplikacje w dziedzinie elektrochemii, a zwłaszcza dziedzin takich jak chemia, fizyka i inżynieria. Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać indywidualni naukowcy, zwłaszcza przed 40. rokiem życia.

Wiodący badacze z całego świata już teraz mogą aplikować na stronie internetowej www.science-award.com. Zamieszczono tam również informacje i wymagania dotyczące uczestnictwa, procedur i selekcji kandydatów.

Zgłoszenia zostaną ocenione przez jury złożone z ekspertów z firm BASF i Volkswagen oraz przedstawicieli świata nauki. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 50 tys. euro, którą może on przeznaczyć na cele naukowe np. wyposażenie laboratoriów czy wyjazd na zagraniczną konferencję. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 23 października 2013 r. w Ludwigshafen.

W pierwszej edycji konkursu wygrał dr Naoaki Yabuuchi z Instytutu Nauk i Technologii w Tokyo University of Science. Jury doceniło jego osiągnięcia badawcze w zakresie różnych technologii stosowanych w akumulatorach. Dr Yabuuchi wykazał np., jak nowe materiały mogą poprawić wydajność akumulatorów litowo-jonowych i sodowo-jonowych.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ mrt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

  • Fot. Adobe Stock

    Trwają prace nad kolejnym satelitą studentów PW; start planowany na 2025 r.

  • Warszawa, 13.04.2023.  Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie. PAP/Piotr Nowak

    Centrum Badań Kosmicznych PAN rozpoczyna cykl otwartych seminariów inżynierskich

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera