Stypendyści do piór! Trwa konkurs na najciekawsze opowieści stypendialne

Foto: Fotolia
Foto: Fotolia

Stypendyści, którzy chcą podzielić się ciekawymi wspomnieniami i opowiedzieć o możliwościach, jakie dało im stypendium mogą zgłosić się do konkursu „Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne". Prace należy przesyłać do 10 września. Na najlepszych czekają m.in. tablety multimedialne.

„Zadaniem uczestników konkursu jest podzielenie się historiami, doświadczeniami i wspomnieniami z bycia stypendystą, pokazanie tego, jakie możliwości dało im stypendium i jak je wykorzystali” – informuje Małgorzata Stradomska-Kalinka ze współorganizującej konkurs Fundacji Dobra Sieć.

Historia może być bardzo prosta, np. o tym, że dzięki stypendium możliwe było rozpoczęcie studiów w większym mieście. Prace konkursowe mogą też opowiadać o pasji lub talencie, który rozwinął się dzięki wsparciu stypendialnemu.

Konkurs jest adresowany do byłych i obecnych stypendystów krajowych i zagranicznych programów stypendialnych. Swoją stypendialną opowieść można stworzyć pisząc felieton, kręcąc filmik, robiąc zdjęcia, prowadząc blog lub fotoblog. Prace można tworzyć indywidualnie lub zespołowo (najwięcej trzy osoby w zespole).

„Wiele osób wyjeżdżając na stypendium zagraniczne zaczyna prowadzić bloga dla swoich znajomych i rodziny, którego teraz mogą zgłosić do konkursu” – wyjaśnia Stradomska-Kalinka.

Prace finalistów Konkursu „Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" zostaną zaprezentowane na portalu www.mojestypendium.pl, gdzie internauci w głosowaniu wybiorą ich zdaniem najlepsze. Na zwycięzców czekają tablety multimedialne i inne nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 10 września. Szczegółowe informacje na temat konkursu i karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie: www.mojestypendium.pl.

PAP - Nauka w Polsce

ekr/ agt/

Fundacja PAP zezwala na bezpłatny przedruk artykułów z Serwisu Nauka w Polsce pod warunkiem mailowego poinformowania nas raz w miesiącu o fakcie korzystania z serwisu oraz podania źródła artykułu. W portalach i serwisach internetowych prosimy o zamieszczenie podlinkowanego adresu: Źródło: naukawpolsce.pl, a w czasopismach adnotacji: Źródło: Serwis Nauka w Polsce - naukawpolsce.pl. Powyższe zezwolenie nie dotyczy: informacji z kategorii "Świat" oraz wszelkich fotografii i materiałów wideo.

Czytaj także

Przed dodaniem komentarza prosimy o zapoznanie z Regulaminem forum serwisu Nauka w Polsce.

newsletter

Zapraszamy do zapisania się do naszego newslettera