Fot. Adobe Stock

I Kongres Umiędzynarodowienia - już w maju w Gdańsku

Jak mądrze pokierować internacjonalizacją kształcenia na polskich uczelniach? Kwestią tą zajmą się uczestnicy I Kongresu Umiędzynarodowienia: pracownicy polskich i zagranicznych uczelni, przedstawiciele ogólnokrajowych rad i władz państwowych, osoby pracujące ze studentami czy naukowcami z zagranicy. Konferencja odbędzie się w Gdańsku 13-14 maja.

  • Fot. materiały prasowe NAWA

    11 naukowców skorzysta z finansowania w ramach programu „Polskie Powroty” NAWA

    11 polskich naukowców wróci do kraju z zagranicznych instytucji i zbuduje własne zespoły badawcze w wybranych przez siebie uczelniach. Jest to możliwe dzięki programowi „Polskie Powroty”, realizowanemu przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

  • Fot. Adobe Stock

    Laureaci programu Bekker NAWA wyjadą prowadzić badania za granicą

    Długofalowa współpraca międzynarodowa i projekty realizowane wspólnie z wybitnymi naukowcami - taką szansę otrzyma 114 beneficjentów programu Bekker NAWA. Młodzi naukowcy odbędą zagraniczne staże podoktorskie, zaś doktoranci będą się kształcić w uznanych ośrodkach naukowych.

  • Fot. materiały prasowe

    Stypendia na studia w Polsce dla 601 osób z 18 krajów

    601 osób z 18 krajów przyjedzie na studia do Polski w ramach stypendium przyznanego w programie Anders NAWA. Program skierowany jest do przedstawicieli Polonii, którzy mają Kartę Polaka lub polskie obywatelstwo oraz obywatelstwo innego kraju.

  • Fot. materiały prasowe

    NAWA: 7 mln zł na wspólne badania polskich, amerykańskich i ukraińskich naukowców

    Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zapewni wsparcie polskim badaczom, którzy dołączą do amerykańskich projektów finansowanych przez National Science Foundation. Na poszerzenie istniejących projektów o współpracę z badaczami z Ukrainy i Polski przeznaczonych zostanie 7 mln zł - powiedziała PAP zastępca dyrektora NAWA dr Zofia Sawicka.

  • Fot. Adobe Stock

    NAWA: 71 naukowców wróciło do kraju, by prowadzić badania w ramach programu Polskie Powroty

    W ciągu pięciu dotychczasowych edycji 71 badaczy skorzystało z programu Polskie Powroty. Realizują projekty w 14 polskich uczelniach i instytutach badawczych – powiedział PAP dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) dr Dawid Kostecki.

  • Fot. materiały prasowe
    Ludzie

    Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej: kolejna edycja programu Polskie Powroty

    Ruszyła siódma edycja programu Polskie Powroty organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Jego celem jest umożliwienie wyróżniającym się polskim naukowcom powrotu do kraju i zatrudnienia w polskich uczelniach i instytutach.

  • Fot. Adobe Stock

    MEiN i NAWA ogłosiły nabór do 6. edycji programu stypendialnego Anders NAWA

    Ministerstwo Edukacji i Nauki i Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiły nabór do kolejnej, szóstej, edycji programu stypendialnego im. gen. Władysława Andersa - Anders NAWA dla studentów polskiego pochodzenia. Czeka na nich 500 stypendiów.

  • Fot. materiały prasowe

    Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej: do Polski powróci dziewięcioro naukowców z pięciu krajów

    Dziewięcioro polskich naukowców powróci do Polski m.in. z USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Zostaną zatrudnieni na polskich uczelniach i w instytutach w ramach programu "Polskie powroty" Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

  • Fot. materiały prasowe

    NAWA przyznała blisko 600 stypendiów dla Polonii

    Niemal 600 stypendiów na studia I stopnia, jednolite studia magisterskie oraz studia II stopnia przyznała Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (NAWA) dla studentów o polskich korzeniach z całego świata. Najwięcej z nich pochodzi z Białorusi.

Najpopularniejsze

  • 06.05.2024. Minister nauki Dariusz Wieczorek przemawia na spotkaniu ze studentami Akademii Górniczo-Hutniczej w Auli AGH w Krakowie. PAP/Art Service

    Minister nauki: przy malejącej liczbie studentów trzeba rozważać łączenie uczelni

  • Politechnika Opolska będzie kształcić specjalistów od wizerunku

  • Prof. Chuderski: kognitywiści próbują zrozumieć, jak ludzie dogadują się z robotami

  • Nowym dyrektorem Głównego Instytutu Górnictwa - Jarosław Zagórowski

  • Ponownie zbadano pradawnego krokodylomorfa z Załęcza Wielkiego

  • Adobe Stock

    Lasy Europy są poważnie zagrożone

  • USA/Pierwszy załogowy lot statku Starliner odwołany

  • Lek, który pomaga rzucić wapowanie

  • Copernicus: kwiecień 2024 był najgorętszy w historii

  • Sztuczna inteligencja wydaje się bardziej moralna od ludzi

10.05.2024 EPA/Petra Bischoff

Ekspertka: burza geomagnetyczna trwa; możliwa kontynuacja zórz

Ekstremalna burza geomagnetyczna trwa; naukowcy zaobserwowali kolejne rozbłyski słoneczne klasy X. Istnieje więc możliwość, że zorze jeszcze wystąpią - powiedziała PAP Helena Ciechowska z Centrum Badań Kosmicznych PAN.