mpips | Nauka w Polsce

MPiPS dofinansuje 32 tys. miejsc w żłobkach i żłobki na uczelniach

W ramach konkursu Maluch dofinansowanych zostanie ponad 32 tys. miejsc opieki nad najmłodszymi w całej Polsce. 1436 nowych miejsc dla maluchów powstanie od października również na 43 uczelniach - poinformowali ministrowie pracy i nauki w piątek w Warszawie.

  • Fot. Fotolia
    Człowiek

    10 mln zł na miejsca opieki dla dzieci na uczelniach w 2015 r.

    Co najmniej 10 mln zł trafić ma w przyszłym roku do uczelni na dofinansowanie żłobków i klubików dziecięcych - zapowiedziała minister nauki Lena Kolarska-Bobińska i szef resortu pracy Władysław Kosiniak-Kamysz, którzy ogłosili we wtorek w stolicy założenia programu "Maluch na uczelni".

  •  Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podpisuje umowę programu "Pierwszy Biznes - Wsparcie w starcie?" w Warszawie. Program będzie umożliwiał udzielanie młodym bezrobotnym pożyczek z BGK na uruchomienie działalności...

    Rusza rządowy program "Pierwszy Biznes - Wsparcie na starcie"

    Preferencyjne pożyczki na uruchomienie własnej działalności dla bezrobotnych, absolwentów i studentów ostatnich lat - to idea rządowego programu "Pierwszy Biznes - Wsparcie na starcie". W środę minister pracy podpisał w tej sprawie umowę z BGK.

  • Kosiniak-Kamysz planuje ułatwienia dla studentów w zakładaniu firmy

    Szef MPiPS Władysław Kosiniak-Kamysz do 2014 r. chciałby wdrożyć ofertę dla studentów ostatniego roku studiów umożliwiającą im, dzięki niskooprocentowanemu kredytowi, założenie działalności gospodarczej; projekty miałyby być rekomendowane przez kadrę uczelni wyższej.

Najpopularniejsze

  • Komisja Wyborcza WUM: wybory rektora odbędą się 6 maja; obecny rektor zaniepokojony decyzją

  • Poniedziałkowe wybory rektora WUM nie odbyły się

  • Nowym dyrektorem Głównego Instytutu Górnictwa - Jarosław Zagórowski

  • Politechnika Opolska będzie kształcić specjalistów od wizerunku

  • Nowy rektor UJ prof. Piotr Jedynak: chcemy być jak najlepszym uniwersytetem badawczym

Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

Kiedy ustawi się cząsteczki pewnego związku - tetracenu - w kształt nanośnieżynki, z maksymalną wydajnością zachodzi tam tzw. rozszczepienie singletowe - proces, który umożliwia pozyskanie z jednego fotonu aż dwóch elektronów - pokazują polscy i tajwańscy naukowcy. I liczą na to, że ich badania pomogą poprawić wydajność paneli słonecznych.