Fot. Adobe Stock

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe i niektórych innych ustaw

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, zakładający utworzenie sieci branżowych centrów umiejętności (BCU). Będą to ogólnopolskie ośrodki kształcenia, szkolenia i egzaminowania, dostępne dla uczniów, studentów, doktorantów, pracowników branż i innych uczących się osób.

  • Fot. Adobe Stock
    Zdrowie

    Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego i Rzecznik Praw Pacjenta zacieśniają współpracę

    Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego prof. Ryszard Gellert i Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec podpisali w poniedziałek umowę o współpracy obu instytucji.

  • Źródło: Fotolia
    Wydarzenia

    W Instytucie Psychologii UJ szkolenia o pomocy uchodźcom wojennym

    Instytut Psychologii UJ organizuje bezpłatne warsztaty dla wolontariuszy z polskimi i zagranicznymi ekspertkami z zakresu pomocy uchodźcom wojennym. Zajęcia odbędą się 12 maja oraz 19-20 maja w Krakowie.

  • Fot. Fotolia

    4,6 mln zł z UE na podnoszenie kwalifikacji studentów WSPiA w Rzeszowie

    Warsztaty z marketingu internetowego i działalności gospodarczej, szkolenia z prawniczego języka angielskiego, czy symulator biznesowy znalazły się wśród bezpłatnych zajęć dla studentów WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Uczelnia pozyskała na ten cel 4,6 mln zł z UE.

  • Studenci anglojęzycznej specjalności Aviation Management zdobędą certyfikaty IATA

    Studenci jedynej w Polsce anglojęzycznej specjalności Aviation Management- zarządzanie lotnictwem w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie mogą wziąć udział w prestiżowych szkoleniach IATA i zdobyć ich certyfikaty.

  • Trwa nabór na szkolenia z komercjalizacji badań

    Pracownicy naukowi z całej Polski mogą brać udział w szkoleniach w ramach projektu "Nauka dla Gospodarki" z zakresu zarządzania projektami badawczymi, komercjalizacji badań czy funkcjonowania spółek spin off. Większość uczestników szkoleń weźmie udział w wizytach studyjnych w Wielkiej Brytanii lub Finlandii.

  • Trwa nabór na szkolenia z komercjalizacji badań

Najpopularniejsze

  • Zbadano, dlaczego niektóre planety spadają na gwiazdy

  • Komisja Wyborcza WUM: wybory rektora odbędą się 6 maja; obecny rektor zaniepokojony decyzją

  • Poniedziałkowe wybory rektora WUM nie odbyły się

  • Naukowcy sprawdzają, czy tramwaje mogą wspomóc miejską przyrodę

  • Politechnika Opolska będzie kształcić specjalistów od wizerunku

Fot: Maciej Majdecki, luminescent_chemist

Molekularni krawcy uszyli nanośnieżynki dla wydajniejszych ogniw słonecznych

Kiedy ustawi się cząsteczki pewnego związku - tetracenu - w kształt nanośnieżynki, z maksymalną wydajnością zachodzi tam tzw. rozszczepienie singletowe - proces, który umożliwia pozyskanie z jednego fotonu aż dwóch elektronów - pokazują polscy i tajwańscy naukowcy. I liczą na to, że ich badania pomogą poprawić wydajność paneli słonecznych.